| Zecalix a întrebat:

Cum scap de cosurile de pe frunte, nas?
DAU FUNDA!

8 răspunsuri:
| Merilynne a răspuns:

Poti folosi pudra de argila. Sau mai poti inlocui sapunul cu un gel de curatare de la Avene. E el scumput, dar tine vreo 2-3 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In perioada pubertitatii e problema vesnica.
Incearca sa mananci controlat, multe fructe legume si pe cat posibil evita sinteticele si grasimile exagerate.Ai grija sa te speli bine pe fata seara.
In fiecare seara, fa-ti gomaj cu tarate de grau(umezeste fata, aplica, cu mana, taratele pe fata si freaca, usor, timp de 3-4 minute), dupa care, te vei limpezi cu apa calduta! Dupa tamponarea fetei cu prosop curat(sau de unica folosinta), aplica pe ten, zeama de lamaie(atentie, ustura!)! Dimineata, poti clati fata, tot cu apa calduta.
Nu stoarce cosurile!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am încercat o grămadă mare de creme şi loţiuni...dar când am descoperit zineryt problema mi-a fost rezolvată. Este ff bunădă rezultate în majoritatea cazurilor.Acum nu mai am nimic.Costă cam 30 şi ceva de lei şi o poţi găsi în farmacie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Zynerit.

| τττ a răspuns:

Bună.
Folosește un zineryt, dar ideal ar fi să mergi la un dermatolog!
Pa, pa.

| EmmaLoLy a răspuns:

Cu ceai de musatel big grin

| MERYE a răspuns:

Dupa parerea mea igiena a-r fii ce-a mai importanta, incearca sa nu d-ai cu mainele pe fata deoarece sunt multi microbii.

| Andraaa26 a răspuns:

Mergi la dermatolog sa.ti dea o crema care se sa potriveasca cu tenul tau. Sau incearca mibazon, e foarte bun:d