| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de paduchi am avut timp de 2-3 luni si m-am spalat cu tot felul de solutii si nu stiu daca am scapat de ei cum imi dau seama heeeeeelp plzzzzzzzz!

11 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Te tunzi chel/chealastraight face

by daiiwinking

| M3lania a răspuns:

Foloseste spirt.

| roox a răspuns:

Du'te la dermatolog

| scumpikkk a răspuns:

Mergi la farmacie, sunt atatea feluri de sampoane, dupa ce ai scapat de paduchi, vezi ca sa-r putea sa mai ramana "ouale" lor si alea trebuie sa le elimini, cu ajutorul unui piaptan cu "dintii2 foarte desi.bafta sau ceva foarte bun PETROL :p

| geronimo a răspuns:

Pentru un ajutor eficient fa precizarea:de care paduchi ai \de cap\sau \lati\ pentru ca tratamentul difera de la caz la caz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cum ca asta era treaba lui maica-mea cind eram mici. Dar stiu ca era ingrozita.Ne dezbraca la poarta si ne dadea foc la haine dupa care venea o ati.baie cu tot felul de toxine dupa care veneau interdictiile, cu ala, aia, nu mai aveti de a face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inainte sa faci baie, da-ti cu gaz in cap, si apoi te speli normal. Poate reusesti sa scapi, eu din cate stiu metoda e sigura!

succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am avut. i-am luat din spital am scapat de ei foarte repede...mergi la farmacie si cere pedex...mai ales ca face si parul frumos, dar problema o sa fe ca o sa mai ai lindeni pe care trebuie sa ii iei cu mana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Berberestete pe cap

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la bunika in sat, e un culeok de dust si dai foaiala...serios ajuta

| eunutuu a răspuns:

Eu am luat de la farmaci si nimica, in schimb mama ma dat cu un leac „babesc" cale il stie de la o doctorita, otet cu sare, strai 30 min. si dupa aceia te clatesti, te speli pe cap, dar cat timp stai cu otetu si sarea in cap sa iti acoperi parul cu o punga sau altceva...happy