| andrei47 a întrebat:

Cum se calculeaza cota finala pe bilet la pariuri? de ex. pun pe un meci cu barca-zaragoza si spun ca va castiga barca si are 1, 25, si un al doilea meci real-racing si spun ca va castiga real care are 1, 30. cat voi avea cota finala? cum sa o calculez? funda!

Răspuns Câştigător
| edddie a răspuns:

1,25 x 1, 30 = Cota finala
1, 25 x 1, 30 x $(banii) = Castigul tau - Impozitu` ala, 10-15 bani.

| andrei47 explică (pentru edddie):

Deci voi avea cota 1, 62, si daca pun 10 lei voi avea un castig de 6 lei.big grin

| edddie a răspuns (pentru andrei47):

1.25 x 1, 30 x 10 = 16.25 Castigul (fara 10-20 de bani impozitul)
Profit = Aprox, 6 lei.
Stima.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat