| XestediferitdeY a întrebat:

Cum se calculeaza media de admitere anul acesta? 50% media din generala si 50% media de la examene? sau 75 cu 25?

Răspuns Câştigător
| Maria19b a răspuns:

Anul acesta se face media intre examene se imparte la 2. si se aduna cu media pe 5-8 [ care si ea la randul ei se calculeaza astfel : se aduna medile din cei 4 ani si s eimparte la 4 ].Si o data ce aceste 2 medii sun adunate se impart la 2. Si aceasta este media de admitere. [ 50 % examen, 50% media generala ] Stiu, caci si eu sunt a 8 big grin