| BLURREDLINES a întrebat:

Cum se calculeaza media generala pe tot anul?

11 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

(Media sem1+media sem2)/2=media generala

| Zanisoara a răspuns:

Aduni toate medile anuale, nu cele de pe semestru, si le imparti la cate sunt.Chiar daca numarul nu e exact, de ex 9, 45 asa ramane. funda?

| LeAnonim1 a răspuns:

(Media pe sem. 1 + media pe sem 2)/2

| lawll a răspuns:

Media generala pe primul semestru + media generala pe al 2 lea semestru impartit la doi.

| Vlasceanu_Danut_1997 a răspuns:

Pai aduni medile obtinute la fiecare materie si le imaprti la cate sunt!

| Aura02 a răspuns:

Iti faci mediile la fiecare obiect pe semestrul acesta. Le aduni pe toate si imparti la numarul de obiecte. Aduni apoi media pe acest semestru si pe primul si imparti la doi.

| BLURREDLINES explică (pentru Aura02):

Credeam ca se calculeaza toate mediile anuale si se impart la cate sunt laughing. Doamne ajuta! Mersi :*

| Aura02 a răspuns (pentru BLURREDLINES):

Cu placere :* :*

| MMMlu a răspuns:

Aduna toate notele tale si le impart la doi.

| AdrianIS a răspuns:

Aduni toate mediile si le imparti la cate sunt.succes!

| Sory46 a răspuns:

Aduni media de pe sem.1 cu cea de pe sem.2 si dupa aceea imparti la 2
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy