| Th3eo a întrebat:

Cum se face ca atunci cand intreu in Microsoft Word scrisul sa fie unul ales de mine. De exemplu sa fie Comic Sans Ms. Fundabig grin

2 răspunsuri:
| Th3eo explică:

Nu la asta ma refeream:d voiam, atunci cand intru in word sa imi apara direct un scris pe care il selectez eu.

| nashu40 a răspuns:

Buna!
Pe bara de sus din word,(nu pe bara cu File, Editare, Vizualizare etc) ci bara de dedesubt, vei vedea undeva pe la mijloc o denumire, de obicei Times New Roman apare, fiind standard, iar alaturi o sagetica sau un triunghi mic(depinde cum vrei sa-i spui). Click pe sagetica si se va deschide in jos o lista cu toate modelele de scris. Alaturi poti seta si marimea literei, cu aceeasi metoda cu sagetica.
Succes!