| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face, că atunci cînd eşti indiferent faţă de o domnişoară, ai mai multe şanse să-i cucereşti inima, decît atunci cînd îi atragi multă aţenţie?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

,,Indiferent,,nu e prea bine spus.Vezi tu,de obicei,in primele relatii greseala mare e ca amandoi au tendinta de a fi mereu,,lipiti,, ignorand alte chestii importante, cum ar fi invatatul, ordinea prin casa, anumite indatoriri.Asemenea relatie,cu timpul devine obositoare si creeaza o stare conflictuala. Fetelor mai serioase le plac baietii care mai au si alte preocupari,iar,,catelusii,,sunt pentru ele doar un motiv de a-si etala puterea de atractie. Daca simti ceva pentru ea spune-i asta fie prin cuvinte,fie printr-o floare,etc.Dar odata stabilita o relatie, nu-i sta in cale mereu, nu te arata gelos si posesiv. Incearca sa-ti pastrezi un aspect ingrijit, sa fi in relatii amiabile cu cei din jur, si sa fiti impreuna fara sa pari mereu preocupat de asta.Cand va simti ca esti indragostit de ea si ca totusi nu-i ingradesti relatiile colegiale cu ceilalti, te va considera destul de matur ca sa-ti arate afectiunea ei.

9 răspunsuri:
| Laurretta a răspuns:

Pentru ca cu cat esti mai indiferent cu atat ele vor sa fie bagate in seama si sa fie in centrul atentiei si din acest motiv ai mai multe sanse.

| CannbalCorpse a răspuns:

Depinde de fată.

| eliaclodia a răspuns:

Nu e adevarat. Uneori se poate intampla sa ranesti prin comportamentul discriminatoriu si sa iti arate ea tine. Dar e atata diversitate incat spun mai bine: nu e adevarat.

| M25M a răspuns:

Este psihologic, daca esti interesat si ea vede asta se simte magulita si ii hranesti egocentrismul, insa daca ii arati indiferenta(mai ales daca este obisnuita cu atentie si are deja interesul altora) este foarte posibil sa fie oarecum intrigata de acest fapt, :"Cum sa nu fie interesat de mine, cand restul sunt" - cam asa ar fi un tipar mental.
Bineinteles sunt cazuri si cazuri nu trebuie generalizat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumea asta-i prost făcută.

| GumiFreeStyle a răspuns:

Pai...
Unele fete cand vad ca le ignora, acel tip devine misterios pentru ele, ele vrand sa-i descopere latura adevarata.Fiind sigura ca nu e nimic diferit al ei fata de alti.Dar stand mereu cu ochi pe acel baiat se indragostesc de el.[asa e si la baieti].
Dar sunt multe persoane la care nu merge cu ignoratul.

| Волк a răspuns:

Dar dacă e greu să nu îi atragi atenţia, mă refer la faptul, că mereu vreau să vorbesc cu ea, etc...
Şi nu pot să fiu indiferent, pur şi simplu deja m-am îndrăgostit de ea?

| eliaclodia a răspuns (pentru Волк):

Un indragostit la orizont. E bine sa fi indragostit, nu e asa?

| Волк a răspuns (pentru eliaclodia):

E greu big grin