| anonim_4396 a întrebat:

Cum se Face print screen sau ceva de genu? Sa fac poza la ecran/desktop? E penibil. Stiu :-s dar asta e deci astept raspunsuri! FUNDA!

P.S:Habar naveam la ce categorie sa punwinking

9 răspunsuri:
| sunetul a răspuns:

thinking Eu folosesc "faststone capture".

| iSkater a răspuns:

Apesi butonul " PrtScn SysRq" de sus apoi intri in Paint, apesi CTRL + V si o salvezi.

| Latinmoon a răspuns:

Dai print screen faci poza apoi intri in pogramul de desenat dai ctrl v ca sa pui imagine si o salveziwinking sau direct pe mess merge.
Good luck!>big grin

| BlackEyedGirl a răspuns:

Prin dreapta tastaturii e un buton pe care scrie Print screen/ SysRq. Apesi pe el, apoi intri in Paint si dai ctrl+v.

| AcHollism a răspuns:

Deaspura tastei Enter trebuie sa vezi o tasta pe care scrie Prins Screen/Sys Rq, apesi pe ea, intri dupa in Paint, dai Paste, si iti apare poza cu ecranul.
Bafta!

| AdeeMaria a răspuns:

Descarca Paint... asa se numeste
Apoi apesi butonul PrtSc [print screen]
Intrii in Pain [care l-ai descarcat] si iti gasesti poza facut la desktop big grin

| diaadb a răspuns:

Daca ai photoscape, poti face in photoscape capturi fff bune. daca il ai, zi.mi pe privat sa-ti explicc :**, sau sus la tastatura exista un butir PrtSc SysRq apesi pe el, intrii la paint, dai Ctrl + v, si dupa apare acolo imaginea. O salvezi si gata

| diaadb a răspuns:

Daca ai photoscape, poti face in photoscape capturi fff bune. daca il ai, zi.mi pe privat sa-ti explicc :**, sau surs la tastatura exista un butir PrtSc SysRq apesi pe el, intrii la paint, dai Ctrl + v, si dupa apare acolo imaginea. O salvezi si gata