| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face un blog? Vreau toti pasii! big grin
Dau funda + voturi! big grin

Răspuns Câştigător
| Dr3yga20 a răspuns:

Stefania pentru a face un blog trebuie sa cunosti suficient de bine cel putin limbajul HTML, dar pentru a face unul decent trebuie sa stii si HTML perfect, PHP, JAVAscript, xtml si altele.Cumperi carte dintr-o librarie cu limbajul Html si inveti, are in jur de 250 pagini cartea si iti explica detaliat. Daca vrei iti dau si autorul si editura cartii mele sau iei tu una de la librarie.
O alta alternativa este cea de ati face un blog pe un domeniu gratis si liber oricarui om. ca blogspot.
Intra aicia https://www.google.com/......NewAccount si iti poti face un blog dar nu probabil no sa iasa asa cum vrei tu.

3 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

Buna.

- www.blogger.com [blogspot]
- www.worpress.com
- www.webnode.com

Poti creea un blog cu "blogger", deoarece acelea sunt printre cele mai populare. Bafta cu blogul!

| Danyel a răspuns:

Til fac eu! Imi dai tot ce vrei sati pun si eu lucrez la el.(contra cost 1 sau 2 euro pe Orange) iti pot pune si chat,radio live,imagini,bannere, videoclipuri, poze etc. Daca te-ar interesa mai vb la ID-ul: spider_dany_2010 Te astept! daca nu vrei macar iti pot explica cum faci

| Leandro a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, unde ti-l faci gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video care iti arata cum:

http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!