| MistarGoGu a întrebat:

Cati din voi au petrecut clasele 1-8 cu acelasi coleg / aceeasi colega de banca?
Cum erai poziționat in clasa? Față, mijloc sau spatele clasei?
2 calități / 2 defecte la colegul / colega de banca!

5 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Eu in clasele primare am fost singurul elev din clasalaughing
Mă rog,era învățământ la grămadă, mai multe clase, dar eu eram singurul în clasa, adică aveam doar colegi din ani mai mari laughing
In generala am stat și cu fete și cu băieți, dar nu mi-o plăcut colegii, in general.
Erau prea "îngâmfați" că ei se mai știau din clasele primare și na.

| StoicAnalysis a răspuns:

Eu am fost in aceeasi clasa cu un coleg din clasa 1 pana in a 12-a. Eram in prima banca mereu. Tin si acum legatura cu el din cand in cand.
calitati: e de treaba si te asculta mereu daca ai ceva de zis
defecte: e prea delasator si rasist

| MistarGoGu explică:

Eu cu un coleg Claudiu. 1-8.
Prima bancă din fata ca aveam ochelari. El nu.
Generos, cuminte 75 % din timp!
Prea credul, copiator la teze!

| ILikeBlackCats a răspuns:

Noi am stat cate unul, numai prin clasa a doua si a treia ne-a lasat cate doi. Am stat tot timpul in spatele clasei. O data cu colega si cea mai buna prietena a mea: nu ma plictiseam cu ea si stia sa mă acopere la nevoie; era cam invidioasa ca luam doar note bune. Alta data, am stat cu un coleg care îmi scria toata ziua biletele si copia la teste.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Pai nu conta locul neaparat,am stat si pe randul din mijloc mai ales in prima banca cu o colega,in fiecare an ne mutam amandoua.
Calitati:
-nu ma facea sa rad in ore ca sa ma ia profesorii peste picior;
-avea aceleasi gusturi muzicale ca ale mele.
Defecte:
-invidioasa, daca luam nota mare isi dadea ochii peste cap;
-se baga peste toate ideile mele, adica isi dadea ea cu parerea despre tot si se lua de cum ma imbrac.
You guessed it, era cam falsa, dar stateam cu ea din lipsa de altii ca sa nu ma faca sa rad, de asta stateam cu ea.