| Trăie a întrebat:

Cum se face un cocktail molotov?

Răspuns Câştigător
| yoio a răspuns:

Iti trebuie o sticla(NU bidon) curata fara sa fii tinut altceva in ea. dupa aceea pui jumate sau mai bine benzina(de preferat cherosen sau acetona) DAR NU MOTORINA. iar in final se baga o carpa cu densitate mare si cat mai indesat in gura sticlei...si se imbiba cu substanta bagata in sticla.se da foc la carpa (DAR AI GRIJA CAND DAI FOC SA LASI STICLA IN POZITIE VERTICALA PENTRU 10-20 SEC). dupa aia o poti sparge.bafta

4 răspunsuri:
| TheWingNight a răspuns:

Eu debia acu ti-am vazut intrebarea scuze de intarziere dar iti spun acu o ''reteta'' mai buna:deci iei o sticla sa zicem de un litru(sticla de sticla si cauta una cu sticla cat mai subtire) si in ea pui un sfert de sticla cu ulei de motor si pana la 3 sferturi o umpli cu benzina si sa zbati sticla bine bine sa se amestece benzina cu uleiul de motor dupa care uzi bine bine o carpa cu benzina si o ondesi bine bine in varf sa fie cam 5-10 cm iesita in afara si cam 10-15 cm bagata inauntru...acu sa-ti explic dc benzina cu ulei de motor si nu doar benzina pura: benzina pura daca iti ajunge pe un pat sa zicem arde repede pe cand daca e cu ulei de motor ii ia foooarte mult timp sa arda si asa ai sanse mai mari sa ia foc tot patul...

| megacozonnac a răspuns:

Da ce planuri ai? laughing)

| Jo1nTuLeTz_2307 a răspuns:

Ma yoio cum sa se faca cu benzinalaughing! Ma fi atent aici!
Deci:
1) Cautzi o sticla de 2, 5/3 l
2) Pui zipolina ca sa explodeze ca o grenada!
3) La gura sticlii pui multa vata si pansament!
Asa faci o grenata numita cocktail molotov!

| Trăie explică (pentru Jo1nTuLeTz_2307):

De unde sa fac rost de zipolina?