| nustiucumsaspun a întrebat:

Cum se numea zeul razboiului?

Răspuns Câştigător
| baddgirl a răspuns:

Ares al grecilor, caruia la romani îi corespunde Marte, este zeul razboiului si unul dintre olimpieni si este fiul lui Zeus si al Herei happy

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marte ( la romani)

| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Ares=in mitologia greaca
Apophis=in mitologia egipteana(zeul sarpe specializat in distrugere..nu stiu sigur daca si in razboi)

| SirGeo a răspuns:

Ares

| nustiucumsaspun explică (pentru SirGeo):

Pentru o integrama imi trebuie si trebuie un cuvant de 5 litere.sad

| SirGeo a răspuns (pentru nustiucumsaspun):

Trebuia sa spui in ce mitologie

| nustiucumsaspun explică (pentru SirGeo):

Flori, nu vrei?

| Gherman_Dumitru_1984 a răspuns (pentru nustiucumsaspun):

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

| SirGeo a răspuns:

Se număra printre cei doisprezece mari zei ai Olimpului și era fiul lui Zeus și al Herei