| soloangel01 a întrebat:

Cum se numeste masina din filmul Curierul 1? bmw si mai cum? http://www.youtube.com/watch?v=CYfOmGHxG4(un video cu masina)

Răspuns Câştigător
| hummmer a răspuns:

Bmw 750iL 1999
În film maşina e Bmw 735il 1999

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

"Frank's car is a BMW 750i E38 (pre-facelift). The car in the movie is the only one ever produced with a manual six-speed gearbox. This information is obtained from the full-length audio commentary available on the DVD. People have made conversions using the manual gearbox from the BMW 850CSi E31 but that car is genuinely rare."

"Masina lui Frank este un BMW 750i E38 (pre-facelift). Masina din film este singurul produs vreodata, cu o cutie de viteze manuala cu sase trepte. Această informație este obținută din comentariul audio full-length disponibil pe DVD. Oamenii au făcut conversii utilizând cutie de viteze manuala de la BMW 850CSi E31, dar ca masina este cu adevărat rară. "

| soloangel01 explică (pentru neluL):

Naspa...e un fel de tunatura sau ceva? sau e intr-adevar foarte rara?

| neluL a răspuns (pentru soloangel01):

Da! e tunata, in fata are facelift si e foarte rara.

| soloangel01 explică:

Mersi frate!