| XanderLightBow a întrebat:

Cum se scoate Ceara de lumanare de pe bunbac?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune un ziar sau hartie de grosimea foii de ziar si calca cu fierul de calcat. Ideea e sa incalzesti ceara cu fierul si sa se impregneze in hartie. Bafta

| WhatMeanLove a răspuns:

-se pune un tifon(carpa de calcat) si se da cu fierul de calcat.Nu dureaza asa mult, dupa iei tifonul de pe haina, substanta din ceara se topeste si ajunge pe tifon(dupa ce iei tifonul n-o sa o mai vezi).

| mixxjim a răspuns (pentru WhatMeanLove):

Nu cu tifon, ca prin tifon trece ceara si ajunge pe fundul fierului de calcat si mai luati si bataie de la mama ca i-ati stricat fierul laughing

| WhatMeanLove a răspuns (pentru mixxjim):

-atuni ce zici de o hartie? happy

| mixxjim a răspuns (pentru WhatMeanLove):

Da, cu hartie se face

| adinu a răspuns:

Pui pe masa de calcat ce ai tu de curatat apoi pui un ziar peste pata de ceara si pur si simplu dai cu fierul peste ziar.va iesi cu siguranta! bafta!