| Gabylory a întrebat:

Cum se tine un jurnal? nu am mai avut nici o data... ce ar trebui sa scriu pe prima pagina? vreau sa incep sa scriu un jurnal cand intru in clasa a noua la liceu mai am o luna din clasa a 8happy astept raspuns

3 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Un jurnal este un lucru intim si trebuie sa ai mare grija sa nu il gaseasca nimenihappy.Pe prima pagina nu trebuie sa scrii ceva anume. Poti face desene,ceea ce iti trece prin cap,sa iti scrii numele,cati ani ai,o poza cu tine,cum esti tu:]
In jurnal scrii ce simti,cand vrei sa scrii,cat vrei sa scrii,faci ce desne vrei,pui ce poze vrei,compui poezii, cantece.
Poti sa scrii impresiile din prima zi de clasa 9, sa scrii replici amuzante spuse de colegii tai,chestii funny de la ore, cum ti se pare scoala, cum ti se par colegii de la alte clase.
Sper ca te'am ajutathappy.

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Buna:*...pai.un jurnal se tine in general intr-un loc in care esti sigur ca nu v-a umbla nimeni,gen:sub asternutul patului tau,sub tabloul din camera ta sau lipit cu schoci sub birouthinking Pe prima pagina poti sa scrii o fraza care iti place tie+un desen care te reprezinta.Din moment ce vrei sa iti faci jurnal,va trebui sa iti faci timp sa scrii zilnic in el,astfel in timp iti vei pierde interesul si il vei abandona.Uneori, un jurnal in care iti asterni gandurile, trairile poate fi o cale de a te cunoaste pe tine insati si de ati recunoaste greselile. Poate insemna un refugiu in momentele grele. Sper ca te-am ajutat.bafta la scris:*:*

| denisa24_5649 a răspuns:

Pe prima pagina scrii data sj cum ti-a venit ideea sa scrii acest jurnal sj ai f mare grija unde.l ti