| xxxgirl a întrebat:

Cum se traduce in romana expresia "ti voglio bene"?

Răspuns Câştigător
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu te lua dupa bLacKbaLL! Am foarte multe cunostinte care stau in Italia,cand am vazut intrebarea ta,am sunat pe BFF-ul meu[unghiul ei tocmai ce a venit din Italia,stie ft bine,a facut ft multe cursuri acolo, de italiana] si l-am intrebat si mi-a spus ca inseamna "iti vreau binele!" sau "te iubesc"[cv de prietenie, oricum!]

3 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Daca traduci pe google translate iti va traduce cu "te iubesc!".Dar eu am o cunostinta care sta in Italia si stie italiana, si mi-a spus ca inseamna "iti vreau binele".

| Dany19 a răspuns:

Cred ca ''ti voglio bene'' inseamna ''te iubesc''.

| bLacKbaLL a răspuns:

Siimoo nai treaba oh go on crede-ma am stat in Italia 2 ani ti voglio bene inseamna te iubesc

| xxxgirl explică (pentru bLacKbaLL):

Te iubesc in ce sens...ca te iubesc se zice "ti amo".In sens de prietenie sau cum? Vreau mai multe detalii, daca se poatehappy

| Forev3rAlone a răspuns (pentru bLacKbaLL):

Te doare capul cred ca...To voglio bene inseamna iti vreau binele.Ti AMo inseamna Te iubesc.bai patratel.inseamna ca ai stat in Italia degeaba.Strii? Nici nu trebuie sa stii italiaan ca sa poti traduce asa ceva...

| Forev3rAlone a răspuns (pentru xxxgirl):

Draga.ti voglio bene inseamna iti vreau binele, te vreau bine...nu inseamna nici un Te Iubesc happy ai incredere happywinking big grin

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru bLacKbaLL):

Cred ca tu nu ai traba cu italiana!
Ti voligo bene inseamna "iti vreau binele" sau te iubesc. Asa ca numai comneta degeaba!winking

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Comenta*

| bLacKbaLL a răspuns (pentru Forev3rAlone):

Ma ti voglio bene inseamna te iubesc si se foloseste de obicei cand le zici celor mai buni prieteni sau fratilor tai... toti prostii stiu asta.

| bLacKbaLL a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

Lool dude... cica la tine "Ti voligo bene inseamna "iti vreau binele" sau te iubesc" si eu n-am zis ca inseamna tot te iubesc? te iubesc in sensul in care ii zici asta mamei cand e bolnava sau celei mai bune prietene in cazul vostru happy

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru bLacKbaLL):

Ai tacut?

| xxxgirl explică (pentru SimonaNicoletaღ):

Vaffanculo cum se traduce?laughing Stf in c*r sau du-te dracu?laughing blushing

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru xxxgirl):

Stai sa sun...laughing Asteapta putin. o784...

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru xxxgirl):

Gata,scuze ca ai ast atata... deci inseamna futu-te-n c*r[**** in c*r, daca vrei tu.]

| xxxgirl explică (pentru SimonaNicoletaღ):

Aha...merci mult:*

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru xxxgirl):

Npc. Dar pentru ce iti trebuie?

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru xxxgirl):

Nu te lua dupa bLacKbaLL! Am foarte multe cunostinte care stau in Italia,cand am vazut intrebarea ta,am sunat pe BFF-ul meu[unghiul ei tocmai ce a venit din Italia,stie ft bine,a facut ft multe cursuri acolo, de italiana] si l-am intrebat si mi-a spus ca inseamna "iti vreau binele!" sau "te iubesc"[cv de prietenie, oricum!]