| AndreeaNC a întrebat:

Cum slabesc 10 kg intr-o luna? big grin Raspuns urgeent, am balul bobocilor si sunt prezentatoaree la sfarsitul lui octombrie, dau funda.

Răspuns Câştigător
| NaneSchizophrenia a răspuns:

Eu mi-am facut o dieta acum 3 saptamani, aveam 62 kg si acum dupa vreo 3 saptamani si 4 zile am 52-53, E o diferenta de 9 kg, si cred ca e destul de buna in 3 saptamanii. Daca mai iesi la alergat cate o ora pe zi mai putem adauga la alea 9 inca 2. Dieta are la baza conditia, ca sa nu mananci pana te simti satula, doar ca sa nu simtim lipsa de hrana, si fructe si multe lichide, 2 litri pe zi. Sunt si exerciti pe net care te ajuta. Bafta! Funda?big grin

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Iti tai o mana.

| Xpressurself a răspuns:

Nu cred ca poti slabi asa mult intr-o luna fara sa-ti daunezi mult tie si organismului tau. ai grija de la cine si ce sfaturi primesti. daca tu esti in poza esti bine asa cum esti. vei slabi oricum datorita activitatilor intense pe care le depui in aceasta perioada pentru pregatirea acestei prezentari. in general slabesti atunci cand nu maninci carne grasa (ex piept de pui), preparate neprajite in nici un fel. gateste dietetic. fructele sunt ideale, pentru dulce smochine, curmale uscate. una, doua cand nu mai poti rezista. multa apa si mult sport. albus de ou dupa eforturi intense.dac vrei sa renunti la carne fa-ti tu un studiu propriu privind urmatoarele: polen crud (incepe cu cantitati mici pana ajungi la o lingurita ca sa nu te doara stomacul), laptisor de matca, fulgi drojdie uscata inactiva, spiruluna. acestea pot fi exelente pentru a-ti asigura necesarul de proteine. nu stiu ce obiceiuri alimentare ai si ce stil de viata obisnuiesti insa ma poti contacta ca sa intram in detalii ezjurnal@gmail.com