| DSabb a întrebat:

Cum sunt adolescentii de ieri si de astazi? Funda celui mai frumos raspuns

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Adolescentii de ieri : Mai interesati de scoala, mai respectosi, mai interesati de ce vor face dupa ce vor termina scoala, ce meserie isi vor alege.
Adolescentii de astazi : Deloc interesati de scoala, deloc interesati de ce vor face pe viitor dupa ce vor termina scoala ( daca o termina. ), se pune mult accent in ultimu timp pe bautura, droguri si etc., si interesati foarte mult de tehnologie.( calculatoare, telefoane performante, laptopuri, tablete si asa mai departe. )

4 răspunsuri:
| Cataliciiii a răspuns:

Adolescentii de azi sunt diferiti uni sunt idoti alti de treaba... in trecut ar fi bine sa o intrebi pe bunica ta ...sau sa te uiti la mama ta.

| TonyTZu a răspuns:

Da cei de ieri erau cuminti respectuosi invatau de frica profesorilor.Iar cei din ziua de azi sunt obraznci, quilesc de la ore pentru a se vedea cu prietenele, injura profesori ii dracuie ii fac nebuni tembeli cum le vin lor la gura.N-ai ce sa zici.Asta e adevarul

| cranian0000 a răspuns:

Ieri prosti azi la fel

| guitarplayer666 a răspuns:

Total diferiti.
Nu ma apuc sa enumar caracteristici zic doar ca cei de atunci erau mai buni decat cei de acum ^^