| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Cum trebuie sa ma uit noaptea pe telefon? Cu luminozitatea la minim sau maxim?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Evident că minimă.

| Ineys a răspuns:

Minim + filtrul de lumina albastra daca dispune de aceasta optiune. Luminozitatea maxima se foloseste doar afara, in lumina directa a soarelui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La minim, evident. Nu ai nevoie de lumină puternică a ecranului noaptea, căci te supără la ochi şi în primul rând vezi destul de clar şi bine conţinutul de pe ecran.

| Madesz a răspuns:

Minim.

| ceafostodata a răspuns:

Nu este un mod anume în care trebuie sa te uiți pe telefon în timpul nopți. Depinde de preferințele tale, eu de obicei îmi țin luminozitatea la un nivel mai mic. Ți-aș recomanda și ție la fel deoarece sa ai luminozitatea la maxim pe întuneric te va face sa te doară ochii.