| mirelwshha a întrebat:

Cum trebuie sa procedez pentru a-mi face cont pe facebook? cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pentru inceput, deshide o noua fereastra in browser si intra pe www.facebook.com vezi foto http://img.forwindows.net/2010/10/cum-fac-cont-pe-facebook.jpg
In stanga paginii vezi un formular. Pentru a-ti crea un cont pe Facebook va trebui sa indici urmatoarele date:

Numele tau.
Prenumele tau.
Adresa de email corecta (cu care intrii pe Yahoo! Messenger).
Sa repeti adresa de email.
Sa scrii o parola cu care te vei loga la cont.
Sa spui sexul tau (Masculin/Feminin).
Sa spui ziua ta de nastere. Atentie, trebuie sa ai mai mult de 14 ani pentru a putea dispune de un cont pe Facebook.

Faci click pe butonul verde, acolo unde scrie "Inregistreaza-te" si treci la urmatoarea fereastra. E urmatorul pas pentru a-ti crea un cont pe Facebook. vezi foto: http://img.forwindows.net/2010/10/captcha.jpg
Ca sa iti poti face un cont pe Facebook trebuie sa dovedesti ca esti om, nu robot informatic. Acum a venit momentul sa citesti textul distorsionat si sa-l scrii incasuta de dedesubt. Dupa ce ai scris exact asa cum ai citit, faci click pe butonul "Inregistreaza-te".

OK. Tocmai ti-ai facut un cont in reteaua de socializare Facebook. Poti continua completand profilul tau, adauga fotografii si cauta amici. Nu uita sa-ti confirmi adresa de email logandu-te in contul tau si folosind link-ul de activare a contului de Facebook ce ti-a fost trimis. Asa de simplu este! Succes!

1 răspuns:
| rap4us a răspuns:

1. Intri pe Facebook si completzi spatiile libere. Dar trebuie sa ai ID de mess.
2. Dupa ce ai completat vei primi un email care va trebui sa-l deschizi si sa apesi pe linkul de acolo.
3.Pastrezi datele contului pe mess (ca sa nu uiti ) ca acolo iti cere ca sa te loghezi sa bagi ID de mess si parola.
4. Dupa ce ai efectuat toti pasii de mai sus vei reusi sa intri pe contul de Facebook.

Funda?