| oanaana14 a întrebat:

ma poate ajuta cineva cu un program pentru convertit filme, sa fie gratis. Cum trebuie sa procedez. Multumesc!

3 răspunsuri:
| LiviuCLA a răspuns:

Buna!
Iti spun eu un program de ''Comvertit Filme'' este foarte usor de folosit. :) este vorba despre Windows Movie Maker acesta daca ai windows XP il ai direct in ''calculator''(PC) daca ai windows 7 sau 8 trebuie descarcat de pe net (este gratis) eu in acesta lucrez si imi ies niste filme respectiv video-uri reusite :D
Prezentarea acestui program o poti gasi pe youtube / Sa iti explic si eu putin...
1. Intri in Windows movie maker (prescurtarea fiind WMM)
2. Prima parte e sa inserezi video-ul respectiv filmul in program (foarte simplu ) ai in partea din stanga, poti pune si imagini si muzica.
3. Editare Film acolo poti pune titlui la film / efecte film / tranzati film / tot acolo ai si ''realizare autofilm'' sa iti explic ce face. : acesta imparte filmul in bugati (ca sa poti pune titlui cand faci un video)
4. Terminare Film acolo salvezi filmul. recomandat sa il salvezi pe computer dupa ce apesi pe ''Salveaza pe computer'' iti apare o fereastra ce nume sa pui la film si unde sa il salvezi in ''D'' sau in ''C'' dupa preferinte.
5. Daca vrei ca filmul sa il faci HD fa exact cum zice acesta https://www.youtube.com/watch?v=ivVbOQB8rDo
6. Daca nu ai inteles cum ti-am explicat eu uitate la tutoriale WMM --> https://www.youtube.com/results?search_query=wmm+tutorial
Sper ca te-am ajutat!