| 33lasuta a întrebat:

Cum treci peste o persona cu care nu ai fost împreuna?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Adica? O persoana de care ti-a placut? Pai te gandesti asa: daca persoana respectiva nu se gandeste la tine, tu de ce te gandesti la ea? Merita?

| 33lasuta explică (pentru DoarBogdan):

Pai nu am de unde sa stiu ca ea nu S-o gândit la mine

| DoarBogdan a răspuns (pentru 33lasuta):

Nu ai de unde big grin
Dar ce alternativa ai?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nici nu pot să înțeleg de ce ai avea nevoie să treci peste cineva cu care practic n-ai nimic. înțeleg la relații că-ți formezi o rutină, regreți amintirile împreună și etc. da la cineva cu care n-ai avut nicio treabă?!

| ShaOfHatred a răspuns:

Ăm, o ignori. Activezi abilitatea numită "indiferență"

| 33lasuta explică (pentru ShaOfHatred):

Și daca nu pot sa fiu indiferent?

| ShaOfHatred a răspuns (pentru 33lasuta):

Ori încerci mai tare, ori o cale mai "neortodoxă" să zicem așa, cauți altă persoană. Înlocuiești basically un viciu cu altul. Dar nu recomand, că ajungi să suferi. Și nu toți putem să ne asumăm și să îndurăm suferința.

| Anuket a răspuns:

Îți ocupi timpul lucrând ca să nu-ți mai zboare gândul, vorbești cu oameni noi și întâlnești persoana respectivă cât de rar posibil.

| NevverGhost a răspuns:

Daca ai masina, e destul de usor.