| anonim_4396 a întrebat:

Cum va simțiți cînd prietenă cea mai bună are prieten, iar tu nu?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma simt bucuros ca ea are parte de iubire, nu vad de ce as fi geloasa pe prietena mea ca are iubit sau pe prietenul meu ca are iubita

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru RAY):

Pai asta da, insa nu te simti incomod in prezenta lor?

| RAY a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Sincer da, simt o anumita invidie dar ce pot face asta e

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru RAY):

Pai asta am zis si eu nu ai ce face in acest caz nici sa stai sa ii asculti cu cea mai mare placere, dar nici sa ii interzici sa se vada cu el sau cu ea

| RAY a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Mi-a fost aiurea cand un frate mi-a aratat fete pe tel dar ce era sa fac asta e, nu toti suntem frumosi, inalti, nu i port ura ca e un baiat ok bun la suflet, la fel si cu suroriile mele le iubesc chiar daca au iubit

| dannyel86 a răspuns:

Te intrebi daca trebuie sa fii invidioasa pe ea ca are pe cineva si tu nu? Raspunsul e NU! Ea si-a gasit perechea mai devreme. Ti se putea intampla si tie. Nu poti decat sa te bucuri pentru ea. Invidia feminina strica relatii de prietenie. Prin urmare, te sfatuiesc sa te porti ca si pana acum cu ea. Tu nu concurezi cu ea, si nici ea cu tine. Poate luna viitoare nu va mai avea prieten. Care e problema? Fiecare are viata lui si trebuie sa ne sustinem reciproc. Daca te gandesti ca va petrece mai mult timp cu el, asta e normal. E o atractie intre ei care trebuie respectata. Daca e destul de matura, va avea grija sa nu te dea la o parte, sa te consideri marginalizata. Daca al ei comportament se va schimba radical, poti discuta cu ea despre asta, pe un ton civilizat. Repet: invidia feminina strica relatiile de prietenie.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru dannyel86):

Pai eu nu am spus ca sunt invidioasa, pentru ca nu doresc momental o relatie, insa e incomod sa ti se spuna mereu ce fac si sa ii vezi mereu giugiulinduse.

| R0R0 a răspuns:

Nu ma gandesc la asta.
Poate si ea va fi singură cand eu voi avea iubit

| Divy a răspuns:

Cum să te simţi ca a treia rotă la căruţă mai ales când sunt împreună şi se giugulesc în faţa ta.Serios?!

Mă simt super fericit pe el/ea dar chiar nu e nevoie să vorbim tot timpul despre iubuţei

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru Divy):

Pai da, mai exact persoana respectiva iti intra in viata ta fara sa bata la usa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce e mai patetic, tu ca persoana singura sa iesi cu un cumplu ( ma refer in general nu tu tu ) sau un cuplu care invita o persoana singura cu ei. Mai ales pana la o varsta, mereu stau si se "gigiulesc" si chestii de genul si e de prost gust. IN alt caz e mai naspa de fete, voi chiar stati si faceti pomelnic complet, dar ca baiat nu stau sa zic sau sa mi se zica mereu ce face el cu ea. Am avut si eu cativa prieteni "orecum" care aveau pe cineva si nu imi povesteau. Poate doar mie mi s-a intamplat asta, cine stie