| anonim_4396 a întrebat:

Cum va spalati UGG-urile? Oare are ceva daca le bag in masina de spalat?

1 răspuns:
| Larisa19765 a răspuns:

Poti baga cizmele Ugg la masina de spalat automata, la o temperatura de 30 de grade. Seteaza un program care nu dureaza mai mult de 40 de minute. Foloseste un balsam de rufe care protejeaza materialul si culoarea naturalaa cizmelor.

Dupa spalare, pune-le intr-un loc cald sau insorit pentru a se usca. Pune in interiorul Ugg-urilor un carton sau hartie mototolita pentru a ajuta la modelarea si revenirea la forma initiala.
sau daca nu se duce
Realizeaza un amestec din 2 ligurinte bicarbonat de sodiu, 2 lingurite de zeama de lamaie si 2 linguri de apa pentru a dezinfecta si a curata interiorul cizmelor. Poti adauga cateva picaturi de balsam sau de parfum pentru un miros placut.

Inmoaie o carpa uscata in compozitia rezultata si curata blanita din interior.
sper ca team ajutata laughing