| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare facultate de agronomie din Craiova, am inteles ca are profiluri bune si poti iesii de acolo inspector opc.
ce credeti ca e de viitor, nu ma pot decide ce sa fac

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Numai tampenii ai auzit!--- inspector la vreun comisariat judetean pentru protectia consumatorului ajungi numai dupa ani si ani de experienta in profesie si nu neaparat avand vreuna din specializarile facultatii de agronomie( poti fi chimist, biolog, inginer tehnolog industrie alimentara, inginer constructor, inginer electronist etc.).Mai mult, sunt foarte de putine posturi la institutii de stat (ANPC., Directii agricole judetene, APIA, licee agricole etc.)

Nu ma pot pronunta asupra viitorului, pentru ca nu stiu cat de repede va evolua agricultura romaneasca --- deocamdata este rudimentara, cu mici exceptii!