| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare franceza de liceu? E grea? Sunt muci... Vreau sa ma duc la un liceu foarte bun si am si medie dar mie sa nu raman corigent, sunt nul la franceza

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Franceza.ori cum ai lua.o e usoara. Exista niste cuvinte, care majoritatea se aseamana cu romana iar gramatica este mai usoara ca engleza. Cum spune si green mai sus, daca nu te simti in stare, nu face pasul asta, desi pe de alta parte.cu un profesor cat de cat si un meditator o data pe saptamana iti garantez ca sub 8 nu si cum sa iei.

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Depinde de profesor.
Si eu sunt pasta la franceza, da am mare noroc cu profa care ne da 10 pentru cateva propozitii facute cu google translate...

| OneBoy a răspuns:

Daca consideri si simti ca nu faci fata nu te duce! Alege altu...

| xoBridgetXO a răspuns:

Depinde de liceu. Eu am auzit ca la liceu franceza e destul de usoara. Acum vezi si tu. Repet...depinde de liceu si de profesor.

| RegalusDekaron a răspuns:

.eu sunt hotarat sa invat la liceu dar...nu stiu mai nimic din generala...ce parere aveti?