| 熊Panda熊 a întrebat:

cum pot invata franceza fffoarte repede? Pe clasele 1-8 am facut italiana si ma tem sa nu raman corigent la franceza in liceu.

4 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Eu chiar am ramas corigent in clasa a10-a la franceza.
In disperare, am facut rost de Cei trei Muschetari de Dumas in franceza si romana. primul capitol l-am citit alternativ, apoi numai in franceza(doar unde uitam sau nu o expresie sau un cuvant ma uitam si la traducere.Asta intr-o vacanta.Am reusit sa iau 7 trimestrul urmator, apoi deja stiam.

| Roxxx14 a răspuns:

Uita-te la filme, cauta diferite lecții cu traducere pe yt, citește cărți...

| Misu2085 a răspuns:

Ia-ti aplicatia Duo Lingo.Sunt un fel de cursuri usoare si rapide.Bafta!