| danutza a întrebat:

Cuvintele unui om beat reprezinta gandurile unui om lucid...cam asa e big grin... voi ce parere aveti despre consumatori de alcool?

Răspuns Câştigător
| sorin a răspuns:

Cuvintele unui om beat reprezinta, sinceritateahappy

23 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Tie ce ti-am mai facut?

| Flav a răspuns:

Pai eu intotdeauna spun adevarul cand sunt beat. thinking Si mereu imi zic ''dobitocule'' cand ma trezesc a 2 zi si-mi dau seama de gafa facuta.

| Antrax a răspuns:

Eu ii fac vedete pe youtubedevil

| Cryssy a răspuns:

Nu e la fel la toti.winking pai.despre cei care beau asa ocazional... o parere buna... dar despre cei care intrec masura, se imbata ca porici (scuzati expresia), injura si se cearta cu toata lumea.sa nu ii vad!

| albastrel a răspuns:

Prietenii mei big grinlaughing

| danutza explică:

La ce te referi Flav?

| danutza explică:

Flav pai asa se intampla de obicey pentru noi femeile e un motiv bon pentru a fi fericite cand consumatzi alcool in sf aflam adevarul la ceea ce ne framanta happy

| Shery a răspuns:

Eu nu consum, nu am nimic cu cei care consuma ocazional, cu toate ca nu ii incurajez, dar mi se pare cam de prost gust sa te imbeti...

| Shery a răspuns:

@Ruxy: daca a trait pana la 84 de ani consumand alcool, iti dai seama cat traia daca nu consuma?! laughing

| Yly a răspuns:

Pai..nu prea pot sa comentez k si eu o cam dau in baralaughing

| Mina a răspuns:

Am lucrat 1 an jumate intr-un bar. Nu mai suport sa vad oameni beti! Nu am nimic impotriva consumatorilor de alcool, atata timp cat beau cu masura!

| adeana a răspuns:

Daca s-ar consuma cu masura ce bine ar fi. n-ar mai fi stirile de la ora 5. happy Insa, din pacate, unii nu isi stiu masura, si beau pana nu mai stiu de ei si isi omoara familia sau alti oameni nevinovati.
Eu sunt impotriva bautorilor de meserie, pentru ca nu duce la nimic bun alcoolul.
Cei care beau un paharel de tarie, o bere sau ceva care sa le aduca buna dispozitie sau ii binedispun pe altii, sunt ok happy

| Ruxy a răspuns:

Buna!
Atata timp cat nu se iau de mine si nu ma deranjeaza, nu am o problema cu ei. Pana la urma si-o fac cu mana lor, sunt constienti de pericolele la care se expun in timp.
In unele cazuri, oamenii beau spre ex un pahar cu vin rosu pentru ca asa le-a recomandat medicul. Ce parere sa avem despre acesti consumatori de alcool? Ca pana la urma si ei sunt consumatori.
Si sa nu uitam, ca unii dintre bunicii nostri consumau zilnic alcool. Un ex este bunicul meu, care a trait 84 de ani, dar in fiecare dimineata avea un pahar cu tuiculita "ca sa il tina sanatos". Oare apucam noi sa traim 80 de ani?hee hee

| annda a răspuns:

E ok sa bei ceva da nu sa nu stii cei cu tine sa dai la rate si sa dormi pe unde apuci. big grin

| DarKJoKeR a răspuns:

Nu se aplica in toate cazurile.Nu cred ca poti considera un om care a intrecut masura de alcool si se apuca sa injure anumite persoane, si sa le faca in toate felurile, ca este sincer si,, lucid''. Poate unii recunosc la betie unele chestii, dar nu e aplicabil la oricine

| alexdad16 a răspuns:

N-am fost nici o data beat si nici nu vreau sa fiu, dupa cate mi-a povestit fratemeu e destul de rau sa fii beat...

| somniferu a răspuns:

"Alcoolul este viata si viata e alcool!"(parazitzii)... oricum nu la toti e valabinea aceasta expresie dar la unii se adevereste oricum eu beau ocazional dar cand ma imbat din pasti in craciun nu zic nimic ci doar sunt bine dispus si rad...ca de la iarba.rolling on the floor)

| SLeVeN a răspuns:

Idem brianna

| SLeVeN a răspuns:

Btw... am patit si eu sa fiu beat si sa spun lucruri fara a ma gandi lucid la ziua unui prieten cand eram lemn si am spus cam totul despre fata de care eram indragostit laughing... dar de atunci nu am mai pus gura pe alcool mai mult de 1 bere sau 2 maxim ocazional.

| lili_1880 a răspuns:

Aaahh. m'ai nimerit. am o parere foarte elaborata laughing
pai in primul rand. baietii d liceu fac chestia asta pentru ca li se pare ca's smecheri sau ceva rolling eyes nu mi pot explica altfel. asta e modul lor de a parea barbati in fata prietenilor lor la fel de frustrati si complexati de viata.
alcoolul nu rezolva problemele, deci scuza cu "am baut de suparare" nu merge...
si da, sunt de acord cu prima chestie. intr-adevar, cand sunt ametiti de bautura au tendinda de a spune toate gandurile reprimate pana atunci. parca e ceva care le da curaj laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care exagereaza cu alcoolul...laughing ce parere pot sa am?
dar un paharutz de vin sau o berica, ocazional, nu face rau nimanui tongue
face chiar bine la sanatatehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti sa fac pe un om cand e beat sa-si revina adica sa fie treaz?
si sa nu mai fie beat se poate?

| adorra a răspuns:

Betzivi sunt oameni lacomi...