| ᶅᵒᴥᵒPedobeărᵒᴥᵒᶅXD a întrebat:

D-zeu iarta pe toata lumea?(pe c**ve, proxeneti,criminali,mincinosi,violatori, actori de filme por*o) dar pe sinucigasi nu?
Soz de categorie dar nu imi apare Religie...

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Pai da un om dupa ce se sinucide nu mai poate are regrete, nu mai poate sa se caiasca, sa se spovedeasca, etc., dar restul, criminalii, mincinosii, violatorii, etc. atata timp cat sunt in viata regreta pacatele facute pot fi iertati, dupa ce te sinucizi nu mai ai cum

Răspuns utilizator avertizat
| TimeParadox a răspuns:

Mai pedobear, stii ce zic eu? laughing ia o tipa de 5 ani, ca oricum se spala pacatele laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca o iei asa religios vorbind sinucigasul isi bate joc si nu apreciaza ce i a dat Dumnezeu, si anume viata.

| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Pai depinde adica Dumnezeu iarta pe oricine, dar chestia este sai para rau... si pe sinucigasi -ei pot fi iertati daca se roaga cei de pe pamant pentru ei, pentru ca o porunca spune sa nu ucizi, si tu te ucizi deci e o incalcare grava, dar mai depinde si de motivele pentru care se sinucide si faptele facute pana acum