| 7raul7 a întrebat:

Da ca iti fura telefonul si iti scoate cartela din el mai e vreo sansa sa-l recuperezi? Daca ai de exemplu IMEI-ul de la telefon

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA.

Citez: "Fiecare telefon este identificat de codul sau IMEI, asa ca pe baza acestui cod, telefoanele furate nu mai primesc acces in retea. Metoda este gandita pentru a descuraja furtul de mobile, intrucat nu vor mai putea fi folosite nici in reteaua initiala, nici intr-o alta retea."
http://www.emobil.ro/......_imei.html

1 răspuns:
| valy a răspuns:

Nu in momentul in care ti se fura si se scoate cartela poti sa iti iei adio de la respectivul telefon