| ItsMyTime a întrebat:

Da funda! Salut, mi s-a intamplat sa fiu jefuit de un GM pe metin 2 ro, e normal?
i-am scris o scrisoare da nu sti unde sa o trimit:
Buna seara/ziua, as dori sa va informez ca in jurul orei 23:00 am avut un eveniment nefericit, si anume. Mi-sa cerut parola si numele de un Game Master pe server-ul Virgo de un individ care spunea ca as fi avut hack, dar eu nu am avut hack in viata mea. Mia zis sa ii predau codul de la seif si il am spus si dupa 5 minute,
am intrat si nu mai detineam urmatoarele: sabie luna plina+2; o armura de sura de nivel 26 +4; sabie de argint +4; 1milion de yang; un arc corn +1 si o armura de ninja de nivel 26 +3.
Iar numele celui care mi-a trimis acele mesaje era ceva in genul lGMlnume.
Iar numele sau semana cu al dumneavoastra.Asadar va rog sa imi restituiti toate obiectele loate de acel individ.
Eu am considerat ca este Game Master (GM) deoarece vorbea politicos si scria foarte repede.
Dar dupa 20 de minute mi-am amintit o regula foarte importanta si anume "echipa Metin2 nu va va cere nici o data datele contului dumneavoastra".
In final as dori sa imi returnati toate obiectele, inclusiv sabia luna plina+2 cu paguma medie de 18% pe care am achizitionato cu 2 milioane de yang proveniti din vanzarea unui pergament al binecuvantari pe care l-am achizitionat la tombola evenimentului din perioada aceasta a anului.Va rog sa imi returnati obiectele, in calitate de Game master va rog sa va indepliniti datoria.
Care ma ajuta si pe mine ca m-am chinuit sa scriu scrisoarea asta si nu stiu unde sa o pun.

Răspuns Câştigător
| คlєxヅ a răspuns:

Buna seara! Cum se chema acel GameMaster care va jefuit contul?
V-om trimite plangerea dv catre admini.
Daca aveti nelamuriri luati id meu de GameMaster
iosifalexandru78
Nu vorbesc cu cocalari, poponari, pitipoance si alt ceva.
Eu sunt GameMaster dar nu accept sa vorbesc cu asemenea oame-ni.

| SAmirbOSsss a răspuns (pentru คlєxヅ):

Sall cum theai facut GameMaster

7 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Ai fost pacalit.Si anume, acela nu era un GM ci un impostor care singurul scop pe care il are este sa te fure.Si inca un lucru, cei de la Metin 2 sau orice firma/comparine de joc nu-ti va cere NICIODATA parola si username-ul.

Succes!

| คlєxヅ a răspuns (pentru Lumine):

Acel GameMaster a fost fals.Se fac unele programe care pot sa te faca un GameMaster fals, un prieten de al meu a incercat sa faca acest program se numeste vasy el a creeat acel program si voi incerca sa ii dau bann sau sa ii blochez contul. Atentie la hotii de conturi! Nu uitati regula Metin2 echipa metin2 nu va cere niciodata datele de logare ale unui jucator.Din cauza hotiei care este in Romania se produc mii si mii de programe de exemplu:de spars parole Yahoo Messenger, Metin2, Metin2 tim si de ceva asa. Eu sunt un GameMaster care nu cere conturile playerilor metin2. Daca voi incerca asa sunt dat afara din echipa. Nu se permite sa folositi anumite programuri. Puteti lua bann pe IP sau ceva de genul. Veti lua bann fara sa fiti anuntati. Atentie la programe. Multumesc! La revedere

| bodysun a răspuns:

Nu iti va cere nimeni din staff parola pentru ca ei o stiu dejawinking

| andreiro a răspuns:

2shared.com/file/ZXZPSWsk/M2Bob_-_Version_375.html super hack pentru RO vreau doar sa ajut oamenii o sa te ajute mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thulai doamne cata minte ai sa dai contul la un "GameMaster" domane doamne doar spune de nu stiu cate ori pe zi pe server ca echipa metin2ro nu va cere niciodata datele de logare a ului jucator. nu mai spun nimic. ia id lui de GameMaster rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))00 doamne doamne.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Sall am fost si eu jefuit
dea a fost nasol
la fel am patit si eu mi-a zis cami baga iteme si sau dai numele si parola si dupa 10 min cand intru pleascaz totul gol
a id acelui "GM"gmgm59