| marymary100 a întrebat:

Daca ai vazut o bataie pe strada si victima se duce la politie sau ii da in judecata pe aia care au batut-o esti obligat sa fii martor? sau doar daca vrei? nu te obliga nimeni sa dai declaratii sau ceva?

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Normal vin aia de la politie si intreaba daca a vazut cineva, dar u decizi daca le spui ca ai vazut sau nu.
Dar din cate stiu eu e mai bine sa spui ca n-ai vazut nimic ca dupa asta de i-a in vizor atacatorul si poate ca te ataca si pe tine.
Sper ca te-am convins, funda?happy

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Nu esti obligat sa dai declaratii numai daca cunosti persoana in cauza si iti doresti sa o ajuti, adevaru e ca nu cred ca merita sa te bagi pentru nimeni in ziua de azi