| tilica91 a întrebat:

Daca am 15 ani si sunt vegetariana ma mai dezvolt normal?

5 răspunsuri:
| Enma a răspuns:

Mda... pai in niciun aliment nu gasesti magneziu si fier necesaru cat e in carne straight face ce prostie mare faci iti batzi joc de corpu tau o sa vezi mai tarziu ce dereglari o sa ai plus altee mii de proteine benefice casre se gasesc in carne pentru ce faci tuh ca sa acoperi necesaru unui corp sanatos inseamna ca manaci fructe cel putin 2 kile pe zi ca sa ajungi la nr de proteine si de fier pe care til dau 3 bucatzi de carne de care o fi ea ai vazut tuh cure fara carne deloc sau ceva! nu exista masa de pranz e obligatorie cu carne in orice chestie nutritionista bagati mintile in cap eu o am pe nasha nutritionist si arata la 25 de anii ca una de 18

| iccecrim a răspuns (pentru Enma):

Carnea contine magneziu si fier si proteine, da, poate, dar fructele si legumele consumate impreuna in stare prospata sunt si mai sanatoase. Nu-mi pasa de nasa ta si de tine, carnea in ziua de azi e prefacuta, pusa in diferite chimicale ca sa arat bine a doua zi, sa arate proaspat si delicios. Mancati carne si ce vreti, n-am nimic cu asta, dar nu-i 'baga mintile fetei la loc' deoarece ele sunt acolo, ea a facut o alegere buna renuntand la carne. Plus la asta fasolea contine tot ceea ce si o bucata de carne proaspata, deci fasolea e cea mai tare. Plus plus la asta, carnea aduce cancerul, e cand legumele si fructele-nu. S-inca ceva, vacile se alimenteaza cu iarba, nu? Nu le vezi ce-s de sanatoase? Dau lapte bun si ele arata bine (poate ca exagerez cu aratatul), dar de ce ele pot face asta, dar noi nu? Eu zic ca ea a facut o alegere buna devenind vegetarian, si nu e nimic grav. Dar consuma cat mai multe legume si fructe. succes

| Larisa_3441 a răspuns:

Da ba chiar e foarte sanatos cauta si pe net de ce ai simtit ca e ceva in neregula?

| claw13 a răspuns:

Nu sunt sigur dar cel mai probabil ca atat timp cat corpul va gasi in restul alimenteor tot ce are nevoie va fi bine. Intereseazate ce foloseste organismul din carnea si in ce alte alimente se gaseste.

| claw13 a răspuns:

Daca alimentele pe care le mananci contin tot ce este folositor in carne.