| crytical a întrebat:

Daca am 2 note la o materie de exemplu 4 si 8 adica media 6, ar putea ca profesorul sa nu imi incheie media si sa ma lase pe vara? Rasp urgent mersi, Funda

Răspuns Câştigător
| NykoO a răspuns:

Pai depinde cate ore ai la materia respectiva. Daca ai 2 ore pe saptamana atunci da poate sa te lase la vara dar daca ai o singura ora poate sa-ti incheie media cu 6. Funda?kiss

2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Daca media pe primul semestru este mai mare de 3, atunci cu media 6 pe semestrul II poti fi linistit(a), caci nu ramai pe vara. Totul e ca media de pe primul semestru adunata cu 6 de pe al doilea semestru si impartit la 2 sa-ti dea fix 5, pentru a nu ramane corijent pe vara.

| VladM15 a răspuns:

Daca iti iese media mai mare de cat 4 nu te lasa pentru la vara trebuie sa ai media 4 ca sa te lase pentru la vara daca ai media 5, 6, 7,8,9,10 nu te laa pentru la vara