| Iully1234 a întrebat:

Daca am 4 absente nemotivate si beneficiez de bursa aia,, bani de liceu" imi ia bursa? Pe o luna, un semestru sau permanent?

Răspuns Câştigător
| LaylaSerizawa19 a răspuns:

Pai in cazul in care e prima abatere (care inseamna ca c-am asa este din moment ce ai bursa) o sa treaca cu vederea daca ai avut motive bune/bunicele sa lipsesti. De ex. Daca ai chiulit ca sa te duci nu stiu unde, nu cred ca o sa treaca. Depinde de cat de bun e dirigintele/diriginta ta

2 răspunsuri:
| LaylaSerizawa19 a răspuns:

Pai ti le poti motiva. C-am asa ar trebui, deoarece de bursa aceea beneficiaza elevii model. Dar daca esti un elev model si asta e singura abatere poate o sa treaca cu vederea, dar depinde de motivul pentru care ai absentat.

| Iully1234 explică (pentru LaylaSerizawa19):

Si in cazul in care nu le motivez?

| LaylaSerizawa19 a răspuns (pentru Iully1234):

Pai in cazul in care e prima abatere (care inseamna ca c-am asa este din moment ce ai bursa) o sa treaca cu vederea daca ai avut motive bune/bunicele sa lipsesti. De ex. Daca ai chiulit ca sa te duci nu stiu unde, nu cred ca o sa treaca. Depinde de cat de bun e dirigintele/diriginta ta