| David_Vaduva_1998 a întrebat:

Daca am avut 91.7 kg si dupa 6 zile adica eri am 88.4 e ok tin o dieta destul de restrictiva am eliminat sucurile painea dulcurile minim 500 kcalori fara sport 1.68 ce credeti?

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Pai, este evident ca in primul rand ai pierdut apa din corp. De aici ai o diferenta de kg in minus, ceea ce e bine. Miscarea este buna in orice situatie si nu cred ca trebuie sa faci asta doar pentru ca urmezi o dieta. Acum mai e o problema. Trebuie sa-ti asiguri aportul de minerale in corp, in conditiile in care cantitatea de mancare a scazut si mananci restrictiv. E greu, iti este probabil foame dar nu renunta. Merita sa slabesti putin. E sanatos sa fii mai slabut.

| David_Vaduva_1998 explică (pentru ywar):

Multumesc nu multa lume poate ajuta un om chiar si cu cuvantul tine-o tot asa am o vointa care nu se va schimba pana rezultatul nu o sa imi fie pe plac Multumesc