| SpuFF a întrebat:

Daca am bretonul mai lung si vreau sa il tund putin si nu am timp sa merg sa mi-l tund, daca imi scurtez eu putin o sa mi se intample ceva la par? sau trebuie filat si mai stiu eu ce?!

va rog, mersi, f + v.winking

Răspuns Câştigător
| Mellie a răspuns:

Eu am făcut-o big grin.
Am găsit în perioada respectivă un mini-articol despre asta într-o revistă de sănătate, aveam nevoie de-un breton mai scurt și-am riscat. Produsul final n-a fost unul urât, dar mi-a luat ceva timp până când l-am obținut.
Permite-mi să citez puțin din acel articol :
"PAS 1 : Aranjează-ți părul așa cum o faci în mod normal. E indicat să urmezi procedura când șuvițele sunt uscate. Folosește o foarfecă ascuțită și cu lame drepte.
PAS 2 : Taie pe verticală, începând cu partea de mijloc a bretonului. Prinde între index și degetul mijlociu cca. 2, 5 cm din păr și ridică ușor. Ține unealta cu vârfurile orientate în sus și filează firele de păr ușor ascendent, niciodată pe orizontală.
PAS 3: Păstrează moderația. Încearcă să nu tai mai mult de 1/4 din breton dacă acesta nu e suficient de lung încât să-ți intre în ochi. Reține că oricând îl poți scurta, dar durează săptămâni întregi până când va crește la loc."
Baftă happy!

4 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa ti-l tai tu pentru ca eu mi l-am taiat singura si am facut o mare prostie, a trebuit sa ma duc la vreo 3 coafeze ca sa ii dea o forma cat de cat avantajoasa si inca nu a crescut asa cum vreau eu. sad L-am tuns de prin iunie.

| Соlorful a răspuns:

Si eu am avut bretonul pe frunte, imi mai taiam din el singura si n-a avut nimic happy

Răspuns utilizator avertizat
| Christina_9998 a răspuns:

Il poti taia pur si simplu drept happy asa mai fac si eu big grin si nu mi se intamla nimic.