| Andreea2203 a întrebat:

Dacă am intrat (din greseala) in liceul Dumitru Moțoc pe profilul,, Resurse naturale si protecția mediului" știți ce materii o sa fac? Sau ce program o sa am? sunt boboacă in liceu nu in scoala profesională.(De dimineata sau dupa amiaza )

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu stiu liceul respectiv si nici de unde esti dar pot sa iti spun ca si eu am facut liceul la profilul ala.
Dezavantajul este ca daca nu faci o facultate sunt slabe sanse sa si muncesti in ce inveti acum.Dar are si avantajul ca este usor.
Faci aceleas materii ca si in scoala generala plus module.Nu mai stiu exact cum se numesc modulele dar cred ca sunt vreo 3, 4 la care invetii despre aluviuni,padure,epurare,curatare,ecologie,poluare, diguri, animale si un modul la care faci ore de laborator, un fel de chimie.
Este usor si cele mai multe note le iei din portofolii pe rebusuri, desene cu diguri, definitii.Nu calcule, nu matematica de iti iese pe ochii, nu formule si alte nebunii.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capul lui Moțoc il vrem.

| Motisor a răspuns:

Te transferi cand ai ocazia, alta cale nu e.