| anonim_4396 a întrebat:

Daca am ochii caprui, parul blond( un blod mai inchis, nu e deschis tare) si pielea mai alba... ce machiaj ar trebui sa folosesc( culoare)?

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

CRED CA ITI TREBUIE UN ROZ SAU UN ALBASTRU.winking

Janina
| Janina a răspuns:

Www.taaz.com - iti faci cont si incerci acolo cum sa te machezi, ce fond de ten sa folosesti, rimel, etc mai poti incerca si multe tunsori si culori de par :)

| Nastia a răspuns:

Albastru sau verde,... un roz,...

| meioana a răspuns:

...foloseste un machiaj cat mai natural... daca vrei sa ai tenul oleaca mai inchis foloseste niste perle sau un fond de ten...
nu folosi culori inchise...
depinde si de ochii pe care ai.mai exact marimea lor...
daca ai ochii mici nu folosi creion negru. daca ii ai mari foloseste creion negru...
foloseste un rimel pentru volum
incearca un machiaj in 2-3 nuante de exemplu roz deschis si roz inchis
incearca un machiaj cu nuante de bej si maro... dar nu uita combina-le"big grin

| galileo a răspuns:

Ce crezi tu ca ti se potriveste, alege tu singurawinking

| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a răspuns:

Si eu sunt blonda dar mai deschis. si tenul il am la fel ca tine. mai deschis. am obs ca imi prinde bine rozu deschis. si mai folosec o nuanta placuta de ruz. iar pe pometzi imi dau cu ceva pudra. aurie. sau perle... eu sunt multumita de rezultathappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca maro deschis sau roz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti sta bine cu, culori deschise...combina'le si foloseste creion...si eu am ochii caprui, dar sunt satenahappyte'am pupat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blondele de fel au tenul deschis... si ar trebui sa foloseasca culori deschise...sau culori inchise daca vrei sa iti pui ochii in evidenta,
daca vrei sa te machezi ma cuminte mai clasic iti poti da cu un maro, daca vrei s afi mai rebela si mai nebunatica iti poti da cu ce cunoare vrei tu ...culori deschise... rimel pentru volum
eu daca as fi blonda nu as ofta pentru fond de ten... dar faci cum vrei pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu cred ca un negru tear prinde perfect la parhappy... iar machiajul un maro cu mult sclipici bafta! incearca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca un rimel maro pentru volum, un ruj de culoarea piersici, ca si tus poti folosi negru dar si maro, si ca nuante de fard le poti combina mov cu albastru marin, un maro mat, alb cu albastru, roz cu negru etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fond de ten la fel ca pielea farduri inchise si deschise si ruj roz sau sosu asa imi sta bine mie ca si eu sunt blonda inchis