| georgianaanonim1 a întrebat:

Daca am permis, dar nu am masina si vreau sa conduc cu o alta masina care nu e trecuta pe numele meu, nu e a mea, trebuie sa pun semnul distinctiv pe ea? Sau nu? O pot conduce gen?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Semnu se aplica la incepatori primul an

| mihai69 a răspuns:

Poți conduce orice mașină care se încadrează la categoria pentru care ai permis.
Dacă nu ai un an vechime, trebuie să pui și „lămâile" pe geamuri.

| CosminCD a răspuns:

Semnele de incepator trebuie sa le pui pe orice masina conduci timp de un an de zile (sau si dupa daca nu te simti in stare in trafic sa conduci fara ele).