| Ciobotaru_Mara_1992 a întrebat:

Vreau si eu sa imi iau o masina care se conduce fara permis dar de la ce varsta pot face asta adica sa o conduc eu stiam ca de la 16 dar nu stiu exact

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la 19 ianuarie 2013 nu mai exista masina si nici alt autovehicul care sa poata fi condusa fara permis de conducere de categorie corespunzatoare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
TREBUIE să ai permis de conducere, indiferent de categorie.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie permis si pentru o masina micuta!
Oricum scoala de soferi o poti face la 15-16, iar carnetul il primesti la 18!
Sper ca te-am ajutat!:8
Funda?:*

| GeorgeH17 a răspuns:

De la 18 cu sau fara permis

| c0rL a răspuns:

Iti trebuie permis categoria "B1", trebuie sa ai 16 ani.Masina trebuia sa aiba sub 300 kg

| simona321 a răspuns:

Nu poti sa conduci o masina daca nu ai permins.si permisul til poti lua doar la 18 ani.