| vlad89c a întrebat:

Spuneti-mi va rog de la ce temperatura se considera ca ai febra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VictorL a răspuns:

Bună 36 nu e nimic de la 37.5 grade ai deja febră pe la 37.8 sau 38.4 e mai grav există temperaturi mai grave dar nu cred că sunt în cazul tău și doamenferește nici să nu fie!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Valoarea normală nu trebuie să treacă de 37 de grade, 38 este subfebril iar de la 39 discutăm de febră!
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Febra se considera ca ai de la 37, 5+

| BiuL a răspuns:

De la 37 grade in sus.

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns:

De la 37 în sus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
De la 38, peste 38 e considerată febră.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Depinde de varsta, la adult 36.5-37 este temperatura normala 37.2 este subfebril 38 febra etc

| AndyDeiu a răspuns:

De la acasa pana la medic happy Sau de la acasa pana la farmacie happy

| elly2love a răspuns:

Temperatura corporala este intre 36 grade Celsisus si 37 grade Celsisus
Atunci cand ai febra, trebuie sa depasesti 37 de grade Celsius, daca ai 37, 1 este luat drep febra, pentru ca situatie se poate agrava happy
Succes

| elly2love a răspuns (pentru elly2love):

Drept* iarta-ma happy
situatiea* Scuza-ma ca am scris asa de prost happy
Ai grija, ca febra nu este neaparat de la 38-39 grade Celsisus, peste 37 nu are voie sa treaca, inseamna ca exista o infectie in corpul tau

| oannaroman a răspuns:

Peste 38,5 - 39 happy

| AnnaMariia1 a răspuns:

Pai incepi sa ai febra mare de la vreo 38 39 daca ai de la 40 in sus poti risca sa intri in coma!