| masy95 a întrebat:

Daca am varicocela se umfla testiculul stang? sau te dor venele care duc spre testiculul stang? astept un raspuns! Va multumesc

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu.Probabil e vorba de o hernie, ori efectul unui efort, care poate disparea in cateva zile. Daca persista mergi la medicul de familie.

| StefanMicutzu a răspuns:

Salut, in primul rand e Varicocel, normal nu doare si este umflata doar vena, de obicei la testiculul stang (se simte ca un ghem de rame la palpare )