| MaierMario a întrebat:

Bună ziua! Am 14 ani si cred ca am varicocel din câte am citit pe net. Deci, în testiculul stang simt niște vene mai mari și mai groase fata de cel drept, dar le simt mai mult după sport (mersul pe bicicleta/mers/alergat) și testiculul este destul de mare fata de cel drept si la cel drept abia simt venele. Este varicocel? Vreau un răspuns serios va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta doar un medic UROLOG iti poate spune, numai dupa ce te consulta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la medic pentru a afla. Daca era asa usor sa citesti pe google si sa ii intrebi pe straini gandeste-te ca nu mai facea nimeni Facultatea de medicina.

| StoicAnalysis a răspuns:

Mergi la medic. Asa ai putea sa ai si cancer, daca stai si cauti pe google.