| stevekrp68 a întrebat:

Daca ambii Parintii au decedat si in spatiul imobil este unul dintre Copii poate fi evacuat din spatiu avand in vedere ca celalalt frate intentioneaza sa inainteze actele pentru succesiune/partaj?

Pentru retragerea unui Dosar de la Notariat se poate face de oricare dintre cei mentionati in Dosar?

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

Pentru retragere e nevoie de cel care a inaintat dosarul. Nu e suficient sa fii mentionat in dosar.
Daca sunteti doi frati, succesiunea va insemna 50-50. Tu poti ramane in casa doar daca il despagubesti pentru jumatatea lui iar el poate vinde doar daca iti da tie jumatate.