| Synasy a întrebat:

Daca arunc pe geam o farfurie, devine farfurie zburatoare sau farfurie cazatoare?

12 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Zboara, deci zburatoare. Incearca!

| DdDiX a răspuns:

Presupun că eşti micuţ de ani! laughing
Devine o farfuri spartă ori de pământ, ori de ciment, ori una spartă în capul cuiva!
Dacă ai de gând să faci aşa ceva, mai bine stai cuminte...

| Synasy explică (pentru DdDiX):

Sunt fata :I si farfuria e din plastic
Si mai intai am incercat cu un balon cu apa, de la etajul 4, mi-a scapat, dar nimeni nu e mort big grin si m-am gandit sa arunc si cu farfuri de plastic happy ceva nou in fiecare an tongue

| DdDiX a răspuns (pentru Synasy):

Nu contează dacă eşti fată sau băiat. Micuţ am folosit încontextul de „copil micuţ". Atunci eşti o copchiliţă mică şi bleguţă. Nu vrei tu să stai cuminte şi să îţi vezi de viaţa ta?
Întrebarea postată este una idioată, fără nicio noimă.
Şi de ce trebuie să arunci cu farfurii sau baloane cu apă? Ce câştigi dacă faci asta? Mai înţeleaptă să ştii că nu devii!winking

| valentingb a răspuns:

Farfuria de plastic devine una zburatoare, dar la un moment dat orice lucru moare, ca si viteza (energia mecanica) farfuriei, asa ca va cadea. Intrebarea e cine le va strange, daca tu esti la etajul 4 si nu vrei sa cobori.

| Synasy explică (pentru valentingb):

Pai o sa cobor ca sa le iau si sa le arunc din nou si iar, si iar,...

| valentingb a răspuns (pentru Synasy):

O, vai. Atat de plictisita esti? laughing Sper ca folosesti un lift. Cati anisori ai tu, daca nu te supara curiozitatea mea? (poti raspunde prin mesaj)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Devine o farfurie independenta

| ana5 a răspuns:

laughing

| EuIulia1528 a răspuns:

Devine o farfurie aruncata de un "destept"!

| IacobDemy2000 a răspuns:

Buna gluma pustiule meriti O FUNDAlaughing

| IamAunicorn a răspuns:

Da.