| aliciay a întrebat:

Daca ati avea de toate bani in ce tara v-ar place sa locuiti de ce?

10 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Buna! Turcia sau SUA. :X Pentru ca Turcia este o tara foarte dezvoltata sa civilizata, iar SUA este tara tuturor posibilitatilor. happy

| YourFriend a răspuns:

Noua Zeelanda fiindca acolo sunt papagali care zboara peste tot si mereu si eu iubesc papagalii :X

| NevastuicAaA a răspuns:

In Spania.De ce? Pentru ca imi place acolo laughing.

| deutSa a răspuns:

America, o tara plina de oameni cu bun simt!

| SnowBella a răspuns:

In Romania pentru ca nu m`ar mai afecta nici criza economica, nici prostia celor care ne conduc tara.
---
Think clear!

| Kodokuna a răspuns:

In Romania.E o tara frumoasa si cred ca are nevoie de niste oameni destepti si buni care sa o conduca astfel incat sa se dezvolte si sa nu mai plece toti la capsuni prin Germania ca sa rada strainii de noi,ca doara nu de Boc. Daca as avea bani, as dona si eu pentru spitale, programele organizate pentru dotarea lor etc.Ca nu prea se inghesuie niciun bogatan in momentul de fata sa dea o mica particica din averea lui ca sa ajute niste oameni necajiti. Eventual isi cumpara cateva masini, isi construiesc vreo sase case, o tin numai intr-o petrecere si fura cat mai mult.

| addicting a răspuns:

Probabil in Germania,unde exista educatie, locuri de munca pentru oameni destepti nu ca la noi termini medicina si nu poti sa te angajezi din cauza ca bosorogii ne i-au locurile in spitale si aia care au bani, termina facultatea bata.in Germania nu exista asa ceva,te asigur.
Si pentru civilizatie,oameni, mai multe sanse pe viitor.
Si in tarile din nord, gen Norvegia este ff bine!

| BigV a răspuns:

In Romania! Pentru ca aici m-am nascut si incerc sa fac ceva, nu sa abandonez!

| steph1y a răspuns:

As vrea in mexic :X :X:X pentru ca stiu sa vb spaniola...big grin si imi place mult tara TU?big grin

| marya99 a răspuns:

In franta deoarece stiu foarte bine limba si sunt foarte curioasa sa vad cum m-as intelege cu ei si in plus este un loc de trai mult mai bun si oamenii sunt foarte civilizati fata de oamenii din Romania sau daca nu in franta in australia.in acelasi motiv! de fapt peste tot este mai bine decat in Romania!:X