| middle654 a întrebat:

Daca ati fost o persoana timida cum ati scapat de timiditate?

7 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Eram foarte timida, si nu aveam deloc incredere in mine, pana acum vreo 2 luni.
M-am mutat la o scoala noua, si am primit multa atentie.din partea baietilor. Si asta mi-a dat muulta incredere in mine happy. Asa am mai scapat de timiditate. Dar e o "lupta" continua happy. Trebuie mereu sa iti repeti ca nu te mananca nimeni daca indraznesti sa deschizi gura, sa vorbesti, sa razi si sa fi relaxat. Trebuie sa ai vointa.
O seara frumoasa!

| AFR81 a răspuns:

De timiditate nu poti sa scapi asa, pur si simplu. Totul trebuie sa porneasca de la tine, vorbeste cu alte persoane, socializeaza happy

| ayosmdk a răspuns:

Sincer... habar n-am
Eram o persoana foarte timida cu oricine, chiar si cu prietenii...
Pur si simplu... mi-am facut curaj si am incercat
Acum, sunt cea mai indrazneata din clasa... De fiecare data cand trebuie sa vorbim cu cineva sunt prima
De aceea toata lumea apeleaza la mine cand vor sa facem vreo nebunie

| Own3r a răspuns:

Interactionand si socializand cu alte persoane.

| BideuSeIntoarce a răspuns:

Am prins tupeu

| dnk10 a răspuns:

Si eu aveam (poate inca mai am) "problema" asta... eram timid in momentul in care trebuia sa interactionez cu un grup mare de necunoscuti (majorate, diverse party'uri)...asa ca de fiecare data cautam sa merg insotit de grupuletul meu de prieteni, si ma adaptam pe parcurs. Daca mai consumam si ceva tare, atunci ajungeam la cealalta extrema laughing.

| Lollipoop a răspuns:

Totul depinde de educație și felul tău de a fi, nu te îndemn să faci nimic, știu perfect cum e să fi timid. Însă cu vârsta a trebuit să mă implic în diferite grupuri de persoane și să comunic mai mult, să cer sfaturi și să dau. Poți încerca să-ți faci un grup de prieteni cu care să ieși, să faci glume și tot felul, ce crezi tu. o schimbare în bine care să te facă pe tine să te simți ok. O seară frumoasă să ai!happy