| LoonyBoy a întrebat:

Sunt o persoana foarte timida si nu imi place asta.Niste sfaturi pentru a scapa de timiditate?

4 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Dar stii ca uneori este bine daca esti o persoana timida nu? In fine, daca tu vrei sa faci mici modificari de Craciun la tine, ok tongue Pai in primul rand, ai putea sa zici in adancul inimii tale,, TREBUIE SA FAC CEVA, TREBUIE SA REUSESC, STIU CA POT MAI MULT DECAT AM ARATAT'', deci motivatia sa fie mereu prezenta. Nu te enerva daca ceva nu iti iese de la inceput bine. Insista si insista pana cand rezultatul o sa fie pe masura asteptarilor tale. Iesi in evidenta cum n-ai mai facut-o pana acum, de exemplu o plimbare prin oras, la o cafenea, fii sociabil, exprima-ti punctele de vedere, etc.Zambeste-le celor care nu te suporta si fa-i sa vada cat de bine te simti in propria piele. Deci, pana la urma, adauga la comportamentul si atitudinile tale putin curaj!

| Rakanishuu a răspuns:

Comunici mai mult cu persoane mai putin apropiate, scapi de gandul asta ca s-ar putea intampla ceva...
Pentru ca asa e, nu te ia nimeni la fuga si nu rade nimeni daca incerci sa-ti faci de lucru cu el.

| OlariuRox a răspuns:

Ridica capul sus si ai incredere in tine, in fiecare dimineata si seara cand te uiti in oglinda lauda-te singura psihologi spun ca acest lucru te ajuta maxim pentru increderea in tine.
Cand te simti incoltita si simti ca te pierzi repetati in gand ca tu esti cea mai buna si vei reusi sa duci pana la capat.Comunica mai mult cu persoane.

| Xero a răspuns:

Nu te mai gandii ca s-ar putea sa se intample ceva rau big grin