| adiina11 a întrebat:

Daca ati putea sa scrieti o scrisoare presedintelui sau prim-ministrul romaniei, ce i-ati scrie? happy

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Daca as fi sa le pot scrie doar 4 cuvinte,aceste ar fi "rusine,gunoaielor,hotilor,impuscat-va!"

Daca as scrie o srisoare cat de cat serioasa pentru ei,si spun "cat de cat serioasa"pentru cacu acesti oameni nu stiu ce se poate vb serios, atat timp cat ei nu i-au inserios problemele oamenilor din tara, are sunt multe din pacate!
Le-as da exemple de orase si comune unde sunt peste 6000de locuitori si anul asta au fost inchise spitalele de acolo,le-as da exemple despre cum se traieste in Romania de cand sunt ei la putere,despre cum se fura,despre cum NU se face dreptate,si ar mai fi mulkte de spus,si sincer nu as avea nimic de spus de bine, asta e clar!
Cred ca le-as face o carte, nu o srisoare la cate as avea sa le zic!

| JoMo a răspuns:

I-as spune sa demisioneze sau macar sa incerce si sa faca ceva pentru tara asta, sa-i pese si lui nu sa stea toata ziua la birou sa manance numai la restaurante si sa-l doara la basca de tara pe cand noi de abia avem ce pune pe masa.